Upokojenke, ki smo od oktobra do maja vsako sredo od 18.30 do 20.00 redno obiskovale Vikino telovadbo, smo letošnjo sezono zaključile 28. maja z izletom na Obalo. Izkoristile smo brezplačne vozovnice in se z vlakom odpeljale do Kopra. Pravzaprav smo se z vlakom (ob 7.05) peljale samo do Divače, tam pa smo se morale presesti na avtobus. V Kopru smo si privoščile jutranjo kavico in kratek obisk trgovin. Pot nas je potem vodila v Piran. Sprehodile smo se do cerkve sv. Jurija na hribu nad mestom, Vika pa nas je počakala v senci na Tartinijevem trgu. Nekatere smo se povzpele na prenovljeni zvonik, kjer smo bile točno opoldne, ko so se oglasili vsi štirje zvonovi. Res so bili glasni! Po okusnem kosilu v eni od restavracij v starem delu mesta smo se z lokalnim avtobusom odpeljale v Portorož. Dve od nas sta z nogami do gležnjev v vodi izmerili temperaturo morja. Okrog 20°C je imelo. Po zasluženi kavici in ob prijetnem klepetu smo se sprehodile ob obali in občudovale vrtnice, ki so bile v polnem razcvetu. Nekaj se nas je s hitro hojo odpravilo do marine, a kakšnih večjih jaht nismo videle. Pa nič zato, saj smo se želele le razmigati in nadihati morskega zraka. Ko smo se vračale v Koper, nas je voznik avtobusa že poznal. Ob 19.20 smo se z vlakom (kombinacija avtobus – vlak, saj je takrat manj potnikov) odpravile domov in se vse nasmejane in zadovoljne ob 20.40 vrnile v Pivko. Obljubile smo si, da se naslednje leto spet kam odpravimo.
Jelka Čeligoj










